تلفن گویای وصال

تلفن محل کارتان روزانه چندبار زنگ میخورد؟ آیا شما همیشه و با حوصله پاسخ مشتریهایتان را داده اید؟ روزهای تعطیل و ساعات غیر کاری چطور؟ اگر شخصی با تلفن شما تماس گرفته و پاسخی نشنود! آیا مطمئنید که مجددآ تماس خواهد گرفت؟ یعنی آیا مشتری خودرا بدلیل پاسخگو نبودن از دست نداده اید؟

موجود

پرداختی: 5,000 تومان

توضیحات محصول

1-     پاسخگویی خودکار و هوشمند

2-     پاسخگویی همزمان چند خط تلفن

3-     پاسخگویی همزمان چندین کسب وکار مختلف(شرکتهایی که دفتر کاری مشترک دارند)

4-     پاسخگویی متفاوت در ساعات مختلف شبانه روز

5-     امکان اتصال به بانک اطلاعاتی (اعلام موجودی و معدل و غیره)

راه اندازی تلفن گویا مزایایی دارد که ذیلأ به اختصار ذکر میگردد.

 1. در ساعاتی که اپراتور(منشی شرکت) پاسخگو نیست ، چنانچه مشتری تماس بگیرد تلفن گویا اطلاعات کاملی را به مشتری ارائه میدهد ، اطلاعاتی که بعضأ اپراتورها بدلیل تکرار زیاد و هرروزه آن ، هربار از گفتن آن خسته میشوند
 2. در بسیاری از مواقع مشتری تنها یکبار تماس میگیرد. چنانچه کسی پاسخگو نباشد مشتری از اینکه با شرکت تماس گرفته مطمئن نیست ، تلفن گویا مشتری را مطمئن میسازد که شماره را اشتباه نگرفته و اینجا شرکت.. است
 3. معمولأ مشتری در تماس با اشخاص بدلیل معذوریت، و احساس مزاحمت از طرح کامل سئوالات خود صرفنظر میکند و این امر باعث میگردد تا نتواند پاسخ سئوالات خودرا به صورت کامل دریافت کند. اما در تماس با تلفن گویا ،با حوصله تمام دنبال جواب سئوالات خود میگردد.
 4. در این سیستم پس از تماس مشتریان کلیه اطلاعات تماس و از جمله شماره تماس ، اعداد شماره گیری شده و ... ذخیره میشود که شما میتوانید در آینده از این بانک اطلاعاتی در راستای تبلیغات پیامکی یا فایل صوتی و ... استفاده نمایید و بدینوسیله بازار هدف خودرا شناسایی کنید.
 5. در سیستم تلفن گویا مشتری میتواند پیام خودرا بگذارد تا شما با وی تماس بگیرید.
 6. این سیستم میتواند به عنوان یک صندوق پیشنهاد و انتقاد عمل نموده  و مشتری پیشنهاد یا انتقادات خود را که بعضا از گفتن حضوری شرم داردبا صراحت و به راحتی بیان کند .
 7. افرادیکه با این سیستم تماس میگیرند مورد مشاوره کامل قرار گرفته و ضمن کسب اطلاعات کامل مجاب میشوند . یا به عبارت بهتر تاثیر این سیستم از خواندن یک بروشور به مراتب بیشتر است.
 8. در حالتی که شخص پاسخگوست ، مشتری از تماسهای مکرر و یا طرح سئوالات مختلف و یا تماس در ساعات غیر کاری ، معذور است. اما در این سیستم مشتری به راحتی و به دفعات و درساعات مختلف شبانه روز تماس میگیرد.
 9. موثرترین تبلیغ، تبلیغ چهره به چهره یا فرد به فرد است .افرادیکه مشتری شرکت بوده و مرتب تماس گرفته و یا مکررأ مراجعه مینمایند، با تماس با تلفن گویا به صورت کامل مشاوره شده و توجیه میگردند و پس از کسب اطلاعات کامل ،خود به عنوان یک مبلغ برای شرکت عمل مینمایند.و پاسخگوی سئوالات بسیاری از مشتریان در سطح شهر و ...خواهند بود.
 10. تبلیغات با اطلاع رسانی متفاوت است. در اطلاع رسانی ، یعنی مردم بدانند که در شهرشان شرکت ......... موجود است. اما در تبلیغات شما باید افراد زیادی را که انگیزه کافی برای دریافت خدمات از شرکت یا موسسه شما ندارند را جذب نمایید. تلفن گویا به جذب بهتر و بیشتر مشتری به  شما کمک میکند.

با کامپیوتر یا بدون کامپیوتر

کلا برای راه اندازی یک سیستم تلفنی اعم از منشی تلفنی تا یک سیستم تلفن گویا ی حرفه ای، نیازمند سخت افزار هایی می باشیم که از لحاظ نیاز به کامپیوتر به 2 نوع تقسیم می شوند:

سیستم های مستقل از کامپیوتر

این سیستم ها بصورت یک سخت افزار مستقل عمل کرده و یک خط تلفن به این سیستم متصل می شود. کلیه عملیات های مورد نیاز توسط این سخت افزار انجام می شود و تنظیمات نیز درون آن ذخیره می شود.

بعنوان مثال می توان به دستگاه های تلفن سنترال (پاناسونیک و ...) اشاره کرد که بصورت مستقل اقدام به دریافت پیام می نمایند. بعضی از سیستم های تلفن گویا و حتی اپراتور خودکار نیز ممکن است توسط این شیوه راه اندازی شوند.

 سیستم های نیازمند کامپیوتر

در این شیوه، مدیریت ارتباط توسط یک کامپیوتر کنترل می شود و کلیه تنظیمات توسط نرم افزاری که برای این منظور طراحی شده است، انجام می پذیرد. اکثر سیستم های تلفن گویا نیز از این شیوه بهره می برند.که نرم افزار تلفن گویای پیشنهادی دالان افزار جنوب نیز ازاین دسته است.

مقایسه

 بسیاری از افراد در مورد انتخاب نوع سیستم تلفن گویا (کامپیوتری یا سخت افزاری) دچار شک و تردید می شوند و برای هر نوع نیز مزایایی را  در نظر می گیرند و براساس آن اقدام به تهیه تلفن گویا می کنند.

دلایلی که برای استفاده از سیستم های مستقل از کامپیوتر مانند دستگاههای تلفن سنترال(مرکزی) بیان می کنند معمولا شامل این موارد است:

عدم نیاز به یک دستگاه کامپیوتر و کاهش هزینه.  کاهش برق مصرفی به علت عدم استفاده از کامپیوتر.  کاهش استهلاک کامپیوتر به علت روشن ماندن مداوم. ترس از روشن نگه داشتن کامپیوتر.

اما این موارد که به ذهن بسیاری از کاربران خطور می کند، در بسیاری از موارد منطقی نبوده و تنها یک تفکر نادرست در مورد تلفن گویا می باشد که در ادامه توضیحات بیشتر را خواهم داد.

درست است که استفاده از کامپیوتر برای تلفن گویا مستلزم اختصاص یک کامپیوتر به سیستم می باشد ولی با توجه به مزایایی که در قبال این مسئله شامل کاربر می شود، نسبت به نوع دیگر ترجیح دارد. هر چند بسیاری از اشکالات وارده به سیستم های با کامپیوتر، اصلا وارد نبوده و تنها یک برداشت اشتباه می باشد.

بعنوان مثال ترس از استهلاک دستگاه به علت روشن ماندن زیاد تنها یک برداشت اشتباه است. بطوری که صدمه ای که سخت افزار کامپیوتر در هنگام روشن و خاموش شدن می بیند، بسیار بیشتر از روشن ماندن کامپیوتر برای مدت زمان طولانی است. چرا که این قطع و وصل برق، فشار شدیدی را به سخت افزار وارد می آورد.ازاین رو سرورهای بانکی ، دانشگاهی، مراکز Isp و ... به صورت مداوم روشن هستند بدون اینکه کوچکترین آسیبی به آنها وارد شود این مسئله مورد تأیید تمامی متخصصان کامپیوتر می باشد.

دلیل دیگر که بعنوان اشکال مطرح می شود، مصرف برق زیاد توسط کامپیوتر است که این دلیل نیز وارد نمی باشد؛ به دو دلیل:

 1. اکثر برق مصرفی کامپیوتر متعلق به کارت گرافیک ، مانیتور و اسپیکر است و برای کارکرد تلفن گویا نیازی به روشن نگاه داشتن هیچکدام نمی باشد. در ضمن برق مصرفی کیس به تنهایی کمتر از 50 وات میباشد. (مودم ، فن، هارد ، پورتها و ...).
 2. میزان برق مصرفی کامپیوتر در زمان های مختلف متفاوت است و در زمانیکه کامپیوتر در حال کار با حداقل کارایی است، برق مصرفی آن کاهش می یابد. بعنوان مثال کارت گرافیک در زمان کار برای نمایش یک بازی سنگین، برق بسیار بیشتری مصرف می کند نسبت به زمانیکه از کامپیوتر هیچ استفاده ای نمی شود.و یا اسپیکر برق زیادی مصرف میکند که در سیستم تلفن گویا نیازی به استفاده از هیچکدام نیست و تنها یک پاور روشن میماند.

دلیل دیگر که یک نوع ترس از روشن نگه داشتن کامپیوتر است نیز یک توهم بیش نیست. چرا که قطعات کامپیوتر حتی در صورت ایجاد بدترین شرایط، طوری طراحی شده اند که برق را قطع می کنند و در صورت ایجاد اتصالی نیز به دلیل بدنه فلزی کیس، این جرقه ها به بیرون کیس منتقل نمی شود تا مانع از ایجاد آتش سوزی شود. هرچند بطور قطع می توان گفت که با روشن گذاشتن چندین ساله کامپیوتر حتی یک بار شاهد ایجاد چنین خطراتی نخواهید بود. همانطور که شاهد هستید، عابر بانک نیز یک دستگاه کامپیوتر است که بطور شبانه روز بدون وقفه در حال کار می باشد. ولی آیا تاکنون دیده اید که یک دستگاه عابر بانک بطور خودکار دچار صدمه یا حریق شود؟!!!

 با این حال، نه تنها اختصاص یک کامپیوتر برای تلفن گویا ضرری ندارد بلکه با توجه به مزایای زیادی که دارد، بعنوان تنها راه حل باقی می ماند.

تنها یک سیستم تلفن گویا که دارای یک پردازشگر باشد، می تواند بطور هوشمند به تلفن ها پاسخ گوید. چرا که دارای یک مغز متفکر بوده که در هر لحظه می تواند تصمیم گیری نموده و به تماس گیرنده پاسخ مناسب بدهد.

از طرف دیگر حجم زیاد فایلهای صوتی و بانک اطلاعاتی که نیاز به حافظه زیادی دارد تنها با استفاده از کامپیوتر قابل سرویس دهی به مخاطب میباشد. این درحالیست که تلفنهای منشی یا سنترال دارای حافظه بسیار محدودی میباشند.

مزیت بعدی امکان تغییر تمامی تنظیمات آن است که به کاربر این امکان را می دهد که در هر لحظه تغییرات مورد نیاز را در سیستم توسط نرم افزار مربوطه اعمال کند.(البته در صورتیکه شرکت طراح اجازه این کار را به کاربر داده باشند. همانند محصول پیشنهادی گروه نرم افزاری دالان افزار جنوب) ولی در سیستم های مستقل از کامپیوتر، تنظیمات می بایست توسط شرکت سازنده و سخت افزار ارتباطی ای که در اختیار آنهاست درون دستگاه شما اعمال گردد.

ضرورت استفاده از تلفن گویا

 امروزه با گسترش روز افزون ارتباطات، و لزوم ارتباط مداوم با مشتری، شرکت های بسیاری رو به سوی استفاده از سیستم های تلفن گویا و اپراتور خودکار نموده اند. در گذشته اگر در کارت های ویزیت عبارات «تلفن» و «فکس درج می شد، ولی امروزه شرکت ها به استفاده از تلفن گویا علاقه مند شده و در کارت های ویزیت این عبارات را مشاهده می کنید: «تلفن» و «تلفن گویا».

استفاده از تلفن گویا از آنجایی که یک ارتباط دو سویه (interactive) با مخاطب بر قرار می کند، هم برای مشتری مزیت محسوب شده و هم برای شرکتی که از این سرویس استفاده می کند.

مشتری با تماس با سیستم گویا می تواند تمام اطلاعاتی را که نیاز دارد بدست آورد؛ بدون اینکه طرف مقابل از بیان اطلاعات خسته شود و یا نگرانی از اینکه ساعت کار شرکت تمام شده است. اطلاعات مورد نیاز را بدست می آورد، کاتالوگ محصولات مورد نیاز  را از طریق فکس دریافت می کند و سفارش خود را از طریق همان تلفن گویا ارائه می کند.

سیستم نیز بطور هوشمند سفارش را به مدیر شرکت اطلاع داده و تضمین می نماید که این مشتری حتی در زمانی که شرکت تعطیل است نیز جذب شده و می تواند به یک مشتری بالفعل تبدیل شود. و این در حالی است که شرکت شما تعطیل است.

این سیستم علاوه بر اینکه رضایت مشتری را افزایش می دهد، می تواند باعث افزایش سود آوری شرکت نیز شود.

حتی بسیاری از شرکت ها با استفاده از این سیستم ها نمای زیبایی از شرکت خود ارائه کرده و مشتری با برخورد به این سیستم دید خوبی نسبت به آن شرکت پیدا می کند و به عبارت دیگر پرستیژ شرکت بالا رفته و باعث افزایش اعتبار می شود. چه بسا شرکت های خانگی کوچک با استفاده مناسب از این شیوه ها ارتباط خوبی با مشتریان برقرار می کنند و به سرعت مسیر سیر تعالی خود را سپری  می کنند.

نسل جدید تلفن گویا

نسل جدید نرم افزار تلفن گویا چند سالی است که در بازار ایران ارائه شده و پاسخگوی بسیاری از کاربران می باشد. در گذشته سیستم های تلفن گویا تنها توسط چند شرکت با قیمت های بسیار بالا ارائه می شد. ولی اکنون این نسل جدید این خدمات را به شرکت های کوچک و حتی خانه ها کشانده است.

خصوصیت این نسل در اینست که تلفن گویا بصورت یک نرم افزار کاملا باز (برخلاف نمونه های قبل) به مشتری ارائه شده و کاربر به سادگی می تواند سیستم تلفن گویا را طراحی کرده و تغییرات لازم را در آن اعمال کند.

مزیت دیگر این نسل اینست که هزینه سخت افزارهای گران قیمت را به کاربر تحمیل نمی کند.

بنابر این  نسل جدید تلفن گویا  قدمی است در راه فراگیر کردن سیستم های تلفن گویا بطوریکه هر کسی می تواند به سادگی یک سیستم تلفن گویا راه اندازی نموده و مثل شماره فکس که در کارت خود درج می کند، از این پس شماره تلفن گویا را در کارت خود درج کند.

هم اکنون گروه نرم افزاری دالان افزار جنوب با ارائه و پیشنهاد نسل جدید نرم افزار تلفن گویا  درخدمت شماست.

 

با تشکر

بینش بینا – مدیر گروه نرم افزاری دالان افزار جنوب

Dalanafzar@Gmail.com

 


محصولات مشابه

مشخصات فنی

قابلیت اتصال به بانک اطلاعاتی: 100%
پاسخگوی هوشمند: 100%
پاسخگوی همزمان چند خط تلفن: 100%
قابلیت نصب برروی ویندوز xp و 7: 100%

نظرات

نام:
رایانامه:
پیام: