جادوی گردشگری در ایجاد اشتغال و کارافرینی

جادوی گردشگری در ایجاد اشتغال و کارافرینی

موجود

پرداختی: 1,500 تومان

توضیحات محصول

مقاله ای  در 9 صفحه با فرمت word

جادوی گردشگری در ایجاد اشتغال و کارافرینی

مقدمه

زمینه رشد گردشگری در ایران

صنایع دستی ظرفیت نامحدود برای اشتغال

آموزش صنایع دستی در مناطق گردشگری

رفع بیش از ۵۰ درصد معضل اشتغال با گردشگری

نقش مستقیم و غیر مستقیم گردشگری در کارآفرینی

توسعه زیر ساخت های گردشگری

 

نتیجه گیری

بخشی از متن:

ویژگی گردشگری کارآفرینی، اشتغال سریع و درآمد زیاد است صنعتی که ظرفیت و پتانسیل آن به وفور در ایران یافت می شود اما هنوز از این فرصت ها برای رشد اقتصادی کشور استفاده نشده است.

این پتانسیل ها شامل آثار باستانی، تاریخی وطبیعی است که در جای جای ایران وجود دارد و حالا برای کسب درآمد از این سرمایه ها مدیریت و برنامه ریزی می ماند.

اما این صنعت یک ویژگی دیگر هم دارد و آن این است که در گردشگری به سرمایه گذاری زیادی نیاز نیست و با سرمایه اندک نیز می توان به درآمدها و سودهای زیادی رسید.

گردشگری صنعتی است که با کمترین سرمایه بیشترین در آمد و اشتغال را نصیب کشور می کند زیرا همه چیز از جمله آثار و اماکن باستانی و تاریخی و طبیعی برای این کار در اغلب نقاط کشور وجود دارد.

در صنعت گردشگری به ازای ورود هر گردشگر به کشور دستکم ۵ شغل ایجاد می شود و میزان اشتغال بخش گردشگری نیز ۲/۱۱ برابر سریع تر از سایر بخش ها است.

اشتغال، درآمد و تفریح از نیازهای اساسی بشر است و همه اینها در گردشگری وجود دارد و این صنعت ظرفیت پاسخگویی به همه اینها را در اختیار دارد.

** زمینه رشد گردشگری در ایران

رشد گردشگری در ایران سهل الوصول تر از بسیاری از کشورها است زیرا همه نوع آثار باستانی، تاریخی و طبیعی در کشور وجود دارد و به دلیل چهار فصل بودن کشور استفاده از آنان در طول سال امکان پذیر است.

به عبارتی گردشگری در ایران را می توان صنعتی برای تمام فصول دانست و در این شرایط اگر زیر ساخت های گردشگری شامل راه، اقامتگاه ها، هتل و مراکز پذیرایی استاندارد سازی شود آنگاه همه چیز برای رشد درآمد و اشتغال فراهم می شود.

** صنایع دستی ظرفیت نامحدود برای اشتغال

گردشگری و صنایع دستی و هنرهای سنتی دو صنعت مکمل هم هستند و در رشد یکدیگر تاثیر گذار هستند از این رو باید این دو صنعت را با هم مورد توجه قرار داد.

تنوع صنایع دستی در ایران بسیار زیاد است و هرچه این تنوع بیشتر باشد میزان فرصت های شغلی نیز زیاد خواهد بود.

۳۵۶ صنایع دستی فعال در ایران وجود دارد؛ این صنایع در نقاط مختلف کشور پراکنده است و هنرمندان زیادی در این رشته ها مشغول فعالیت هستند. زمانی بیش از دو میلیون نفر در ایران در رشته های مختلف صنایع دستی فعال بودند و حالا نیز می توان با برنامه های ریزی ها کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به بیش از این رقم هم دست یافت.

حالا انگیزه سفر بسیاری از گردشگران خارجی به ایران تهیه این صنایع شده صنعتی که اگر مورد حمایت قرار گیرد به رشد صنعت گردشگری هم منجر خواهد شد.

 

ورود گردشگران به این مناطق سبب افزایش اشتغال و در آمد ساکنان منطقه می شود و برای رشد این صنعت باید در کنار تبلیغات به ایجاد امکانات و زیر ساخت ها هم پرداخت.


مشخصات فنی

جادوی گردشگری در ایجاد اشتغال و کارافرینی: 10 صفحه با فرمت قابل ویرایش word

نظرات

نام:
رایانامه:
پیام: